Walentynki 2022 – 3 pomysły

„Walentynki 2022 coraz bliżej…” Niektórzy mówią to z wyczekiwaniem, a inni z przestrachem. Słyszałam, że to komercyjne święto. Spotkałam się z podejściem, że lepiej nie mieć pary w walentynki, bo „trzeba coś zorganizować”. Opowiadano mi o tym, że na walentynki trzeba kogoś koniecznie mieć. I tak dalej i tak dalej.

Myślę ,że ile osób tyle podejść. Pamietaj, że Twoje podejście zależy od Ciebie i nie jest ani dobre ani złe – jest po prostu Twoje. A jeśli jesteś w związku, to rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa o swoich oczekiwaniach co do tego dnia. Zaznaczenie swojej niechęci czy obaw i wspólne zastanowienie się co dalej.

W ankiecie na Instagramie, w której zapytałam czy macie pomysł na walentynki połowa z Was odpowiedziała, że pomysł jest. a połowa A jeśli szukasz pomysłu na walentynki 2022 mam coś dla Ciebie 3 pomysły. Sprawdź, który będzie najlepszy dla Ciebie!

1 Nie rzecz a przeżycie.

Zapomnij o prezencie, który kupujesz, owijasz w ładny papier i wręczasz drugiej osobie. Spróbuj tym razem raczej być niż mieć. A dokładniej myślę o przeżyciu. I to wspólnym – jakiejś przygody. Może to być na przykład:

 • Bilety na mecz
 • Dzień na nartach
 • Wypróbowanie samochodu terenowego
 • Kino
 • Teatr
 • Kręgle
 • Wyjście na planszówki

Myślę, że już mniej więcej wiesz o co chodzi. Pomysłów jest mnóstwo, a istotą jest aby nie wzbogacić się o żadną nową rzecz. Za to po takim przeżyciu możecie podzielić się wrażeniami. Wspólne przeżycia łączą!

2 Wieczór pytań – zabawa dla par

Propozycja dla par, które chcą się lepiej poznać w walentynki 2022. Ten pomysł jest idealny dla osób, które wolą w ten dzień zostać w domu. Ale można zagrać w tą zabawę również w knajpie. Zaraz wytłumaczę dlaczego.

Walentynki 2022 to czas w sam raz na „Wieczór pytań”. A czym jest „”Wieczór pytań”?

To 50 kart do samodzielnego wydruku i wycięcia. Możesz zamówić je w moim SKLEPIE. Są przygotowane w wygodnej formie e-booka, czyli technicznie mówiąc pliku PDF, który po zakupie otrzymasz do pobrania na swój komputer. Następnie karty drukujesz, wycinasz i plan na Wieczór pytań gotowy!

Możesz zorganizować taki wieczór pytań w domu z kocem i ciepłą herbatą lub w knajpie. Nawet jeśli wstydzisz się odpowiadać na pytania na głos w ebooku zawarta jest „karta cichych odpowiedzi”. Oznacza to, że gdy wylosujesz kartę możesz swoją odpowiedź powiedzieć lub napisać.

Możesz skorzystać z wszystkich 50 kart lub wybrać niektóre, które się podobają lub pasują do Waszej relacji.

Karty opierają się na trójskładnikowej koncepcji miłości znanego amerykańskiego psychologa Roberta Sternberga, który wyróżnił 3 składniki miłości: intymność, namiętność i zaangażowanie. W E-booku znajdziesz garść teorii o tym co dokładnie oznaczają te wskaźniki.

Ale aby nie było za poważnie dodałam do pytań też śmieszne lub pozornie bardzo proste pytania. Zależy mi, aby WIECZÓR PYTAŃ był dobrą zabawą.

Zamów zestaw 50 kart dla Par i baw się dobrze w te walentynki!

3 Zróbcie to razem po raz pierwszy.

Zastanówcie się razem. Ale! Nie w dzień walentynek, tylko wcześniej – czego jeszcze nigdy oboje nie robiliście. Możecie zrobić listę. Może być śmiesznie, mogą być naprawdę drobne rzeczy. Ważne, aby żadne z Was nie robiło tego nigdy wcześniej.

Później z okazji walentynek zaplanujcie zrobienie tej rzeczy. Zróbcie to razem i tak jak przy poprzednim pomyśle dobrze się bawcie!

Co można zrobić razem po raz pierwszy:

 • umyć lampy 😀
 • jazda pociągiem
 • jedzenie pałeczkami
 • nauczenie się kilku zwrotów z obcego języka
 • spróbowanie nowej – dziwnej potrawy
 • zasadzenie ceulki kwiatowej
 • zrobienie czegoś z drewna

Te pomysły to tylko inspiracje. Ważne, abyście zastanowili się razem co Wy chcecie zrobić razem po raz pierwszy.

Jaki jest Twój pomysł na walentynki – napisz w komentarzu – może akurat będziesz dla kogoś inspiracją 🙂

Dodaj komentarz