10 sposobów na pewność siebie!

Poznaj aż 10 sposobów na wzmocnienie pewności siebie z których na pewno wybierzesz coś dla siebie.

10 sposobów na pewność siebie i czym jest pewność siebie

Pewność siebie to taki stan, w którym czujesz się dobrze sama ze sobą, jesteś pewna poczucia własnej wartości i wierzysz w swoje możliwości. Tylko tyle i aż tyle 🙂 W tym artykule poznasz 10 sposobów na pewność siebie

Tak sobie myślę, że może za dużo, może lepiej jakbym opisała 1 sposób zamiast opisywać Ci 10 sposobów, które musisz przeczytać, rozważyć, wybrać, dostosować…

Ale przecież właśnie o to chodzi w pracy nad pewnością siebie! Abyś to Ty dobrała pasujący do Ciebie sposób.

Ty znasz siebie i intuicyjnie poczujesz co jest dla Ciebie na teraz, a co zdecydowanie nie. Wiesz najlepiej jakie masz zasoby i czy możesz poświęcić na pracę nad pewnością siebie godzinę czy minutę dziennie. Ja nie mam o tym pojęcia.

Za to ja doskonale wiem, co działa w teorii i wiem, co sprawdza się w pracy z moimi klientkami podczas terapii psychologicznej.

I o to właśnie chodzi – Ty nie musisz nać tych sposobów, nie musisz rozumieć dlaczego to działa – od tego masz mnie. Ja daję Tobie inspiracje, sposoby, a Ty przykładasz to do swojego życia, do tego jaka jesteś i czego potrzebujesz.

Sposoby na pewność siebie

1. Przypomnij sobie sytuację, w której byłaś pewna siebie.

Wróć w myślach do wspomnień siebie jako osoby pewnej siebie. Na pewno miałaś w życiu taką sytuację do której możesz wrócić pamięcią. Jak się wtedy czułaś, co myślałaś o sobie, innych, tej sytuacji? Przypominanie sobie sytuacji, w których byłaś pewna siebie wzmacnia Cię! Szczególnie chroni przed myśleniem „ja to nigdy nie jestem pewna siebie…”, które zazwyczaj zwyczajnie nie jest prawdziwe. Sztuką jest tylko to zobaczyć.

2. Napisz 5 rzeczy, które w sobie lubisz.

Bez marudzenia i wstępów na temat jak to dużo i że najchętniej napisałabyś-jeśli można- nawet 10 rzeczy, ale których w sobie nie lubisz. To już słyszałam. Dziś pytam Cię – odpowiedz samej sobie, po cichutku – co w sobie lubisz? Zapisz te 5 rzeczy w notesie – będziesz miała do czego wracać.

3. Ustal cel w życiu.

Posiadanie celu w życiu zwiększa pewność siebie, ponieważ jeśli wiesz dokąd zmierzasz – z większą pewnością siebie o to walczysz. Jeśli nie wiesz, dokąd się udajesz – cieżko mówić o pewności siebie na tej drodze, ponieważ Ty nawet nie wiesz dokąd się kierujesz.

4. Zrób zakupy osobiście, zamiast on-line.

Jeśli właśnie tego nie lubisz oznacza to tylko, że jest to zadanie dla Ciebie. To jeden z 10 sposobów na pewność siebie. Zmierz się z tą sytuacją zakupów na żywo, z tymi niedogodnościami i myślami, że może ktoś coś o Tobie pomyśli. Pewność siebie wymaga ćwiczeń i może jeśli od dawna wybierasz zakupy on-line, to te pierwsze osobiście nie będą z wielką pewnością siebie. Ale jest to cecha, która wykształca się w działaniu!

Jeśli chcesz pracować nad pewnością siebie będę miała coś dla Ciebie! Na początku września pojawił się wyczekiwany przez Was kurs on-line PEWNOŚĆ SIEBIE W PRAKTYCE z kartami pracy. A w Black Friday obowiązuje mega promocja na kurs, który będzie dostepny dla Ciebie w cenie tylko 99 zł! Już teraz zapisz się na listę osób zainteresowanych kursem. Zapis na listę jest niezobowiązujący, a gwarantuje, że będą docierać do Ciebie ciekawe materiały w trakcie promocji kursu, jak na przykład habit tracker codziennego wzmacniania pewności siebie do samodzielnego wydruku.

5. Powiedz nie, tak aby zadbać o siebie

Asertywnie, z zadbaniem o siebie powiedz nie. Nie po prostu, obojętnie w jakiej sytuacji, ale wtedy gdy naprawdę tego potrzebujesz. To buduje Twoją pewność siebie i dbanie o siebie. Dajesz sobie samej komunikat o tym, że jesteś ważna.

6. Poszukaj okazji do wystąpienia publicznego

W tym sposobie zachęcam Cię do występowania publicznie, ale również do czegoś więcej. Do proaktywnej postawy, dzięki której sama poszukasz okazji lub nawet ją stworzysz, tak aby móc rozwijać Twoją pewność siebie.

7. Pracuj z ciałem

Kolejnym z 10 sposobów na pewność siebie jest praca z ciałem. Zapisz się na zajęcia salsa solo czy pole dance. Jeśli nie ma takich w Twojej miejscowości – pomocny będzie internet – możesz pracować z ciałem w zaciszu swojego domu.

Ciało jest ważną częścią pewności siebie – przyznaj sama, że zdażyło Ci się na podstawie wyprostowanej lub przygarbionej postawy zgadywać czy masz do czynienia z osobą pewną siebie, czy wprost przeciwnie?

8. Pomyśl, czego potrzebujesz, aby poczuć się pewniej w relacjach w pracy

W tym kroku, który wiem, że jest często trudny proponuję wersję początkującą. Czyli zamiast „zmień wszystko w Twojej pracy już jutro” zapraszam Cię do skontaktowania się z samą sobą i przemyślenia, czego potrzebujesz, aby poczuć się pewniej w relacjach w pracy? Następnym krokiem może być oczywiście podjecie jakiegoś małego działania, aby było Ci lepiej. Ale ten proces musi zacząć się od poważnego zapytania siebie – czego potrzebuję.

9. Umów się na kawę z nowo poznaną osobą

Zaproszenie na kawę osoby, której za bardzo nie znasz może brzmieć trudno. Ale chwila…jak chcesz ją poznać w inny sposób niż podejmując to ryzyko?

Przede wszystkim wiem, narażam Cię na odrzucenie lub stratę czasu. Ale chwila…jak chcesz ją poznać w inny sposób niż podejmując to ryzyko? Umów się na kawę, co Ci szkodzi! 😉

10. Rozwiń swoje kompetencje

Ostatni z 10 sposobów na pewność siebie to rozwijanie kompetencji. Pewność siebie to interakcja między zasobami jednostki a sytuacją w jakiej jesteś. Na przykład, jeśli z zawodu jesteś kucharką będziesz czuła większą pewność siebie niż ja. Osoba, której nie wyszło jeszcze nigdy własnoręcznie robione ciasto na pizzę na hasło „trzeba zrobić pizzę”. Aby moja pewność siebie w takiej sytuacji wzrosła potrzebuję rozwinąć moje kompetencje.

Rozwinąć kompetencje możesz w dowolnym, dopasowanym do Ciebie obszarze. Na przykład czytając książkę na ten temat, zapisując się na kurs z tego obszaru lub umawiając się na konsultację z ekspertem.

Wiem, że 10 sposobów na rozwój pewności siebie to może być dla Ciebie za dużo. Niektóre mogą być w tym momencie za trudne. A niektóre za łatwe lub nie dla Ciebie na tym etapie życia. I dobrze, że tak jest, bo każda z nas jest inna i potrzebuje czegoś innego!

Ja daję Tobie pomysły na rozwój pewności siebie, Ty wybierz, który zabierasz dla siebie. Nie wszystkie naraz i nie wszystkie dzisiaj! Zdecyduj się na 1, rozpisz go jeśli jest to potrzebne na mniejsze kroki. Potem zapisz w kalendarzu kiedy i w jakiej sytuacji go zrealizujesz. Tym sposobem zwiększysz Twoją pewność siebie !

Dodaj komentarz