7 pomysłów na spokojny weekend

Dziś zabierzesz dla siebie 7 pomysłów na spokojny self-care weekend.

Odpoczynek w weekend jest ważną częscią dbania o siebie. Pozwala zatrzymać się, poczuć swoje potrzeby i odpowiedzieć na nie.

Dzielę się z Tobą 7 moimi pomysłami, mam nadzieję, że weźmiesz coś z tych inspiracji, lub zmodyfikujesz je do swoich zasobów i preferencji.

  1. Wstań później – bez budzika. Nie oznacza spania długo. Oznacza spanie tak długo, jak potrzebuje Twoje ciało. Oznacza spanie inaczej niż na codzień, bez nasłuchiwania budzika, bez czekania na pobudkę. To naturalne zakończenie snu i rozpoczecie dnia.
  2. Otwórz okno- szeroko. To ważne, aby wziać głęboki oddech, poczuć świeże powietrze w domu. Wiem, że wiele z Was lubi wstać rano i wietrzyć dom, natomiast nie zawsze macie na to czas.
  3. Zrób lemoniadę – z dużą ilością dodatków – przygotuj kostki lodu, świeżą wodę, listki mięty, cząstki arbuza, borówki, plastry cytryny, pomarańczy i połącz to w dużym dzbanku.
  4. Poczytaj książkę – z nogami wysoko – wybierz ksiażkę, która nie jest związana z Twoją pracą, która Cię odpreży, która dostarczy Ci radości i odpoczynku. Do tego dodaj nogi wysoko – prawda, że przyjemnie?
  5. Włącz ulubioną muzykę do sprzątania – sprzątanie kojarzy się czasami z nudnym obowiązkiem. W ten weekend uczyń z niego miłą aktywność. Daj sobie na to dużo czasu, kup pachnący środek do sprzątania, włącz ulubioną muzykę.
  6. Podlej kwiaty – i przetrzyj listki – z uważnością i skupieniem na tej czynności.
  7. Bądź uważna – na swoje potrzeby – pytaj siebie, czego dziś potrzebuję, na co mam ochotę i czekaj na odpowiedź.

Życzę Ci dobrego weekendu – dbaj o siebie.

Dodaj komentarz