5 rzeczy, które musisz zrobić przed urlopem, aby naprawdę wypocząć.

Co powinnaś zrobić jeszcze przed urlopem

Wyróżniłam dla Ciebie 5 rzeczy, które musisz zrobić przed urlopem, aby naprawdę wypocząć.  Co musisz koniecznie zrobić PRZED urlopem, aby naprawdę cieszyć się tym czasem ? 

Zbliża się czas urlopowy. Każdy chce wyjechać, chociaż na tydzień, chociaż na weekend. Często planujecie urlopy w większym gronie – jest to okazja do pobycia razem, nadrobienia zaległości i cieszenia się sobą.

Maria Łucjan – ZnanyLekarz.pl

1. Ustal oczekiwania

Ustal, jakie są oczekiwania wszystkich uczestników urlopu. Najczęściej będzie to rodzina/ grupa znajomych. Jeśli ustalicie przed wyjazdem, że jeden może cały dzień leżeć na plaży, a drugi nie lubi tłumów, które występują na tej właśnie plaży, unikniecie wielu nieporozumień.

Ja podczas moich wyjazdów często umawiam się na wariant „pół-wspólny”, czyli umawiamy się, że niektóre rzeczy robimy razem, niektóre osobno.

Osobne spędzanie czasu jest wtedy zaplanowane, wszyscy się na to godzą i nie następuje po kłótni, lecz jest komplementarną częścią wypoczynku. To, że jedziecie na wakacje razem, nie oznacza, że musicie robić przez 2 tygodnie to samo i dodatkowo razem.

2. Zamknięte sprawy pracy

Jeśli masz możliwość zakończyć wszystkie projekty przed urlopem – super. Jeśli nie, spróbuj zakończyć określone etapy, lub zakończyć 1 projekt zamiast przesuwać każdy trochę do przodu. Mniej spraw – mniej zmartwień.

Jeśli masz jakieś nieprzyjemne zadanie do wykonania, którego unikasz, zrób je – unikanie sprawi tylko, że myśli o tym zadaniu pojadą z Tobą na urlop, a tego chyba nie chcesz, prawda ?

3. Dowiedz się czegoś o miejscu, w które jedziesz.

Niezależnie, czy będzie to wyjazd za granicę czy po Polsce, przeszukaj internet i sprawdź co można w tym miejscu robić, co dobrego zjeść, gdzie mogą bawić się dzieci, jakie boiska, miejsca rekreacji znajdują się w okolicy. Moje doświadczenie jest takie, że przygotowanie zabija nudę podczas urlopu. Czasem mamy przekonanie, że na urlop wystarczy pojechać. Chwilę później jesteśmy już pod hotelem, pierwszy grill jest bardzo udany, ale w następne dni właściwie nie wiemy co robić. Co innego w domu, tam każdy ma swoje zajęcia. Na urlopie tego nie ma.

I nie chodzi o sztywne planowanie: „We wtorek o 9:00 idziemy do muzeum X”. To świadomość że takie muzeum jest, w jakich godzinach jest otwarte i ile kosztują bilety. I że możemy z niego skorzystać, chociaż nie musimy.

4. Zaplanuj procedurę dotarcia na urlop.

Zapytasz procedurę czego ? Już mówię. Często przed urlopem chcesz jeszcze dużo zrobić, w ostatniej chwili wychodzisz z pracy, biegniesz po walizkę i próbujesz zdążyć na pociąg.

Stop. Dotarcie na urlop jest ważną jego częścią. Jeśli pokłócicie się o to, kto się ociąga, kto czegoś zapomniał i tak dalej, jak myślisz, jak wpłynie to na Twój wypoczynek na urlopie?

Zapomnicie o tej kłótni w godzinę ? Cóż – pięknie by było, ale raczej sądzę, że pogorszą się Wasze nastroje, padną niepotrzebne słowa i pojawią się rozmaite myśli, które będą kontynuowane w czasie urlopu. Nie szykuj się w nerwach, będziecie się tylko kłócić z partnerem i atmosfera od początku będzie napięta – zupełnie niepotrzebnie.

5. Rozwiąż konflikty.

Rozwiąż konflikty, jakie są między Tobą a partnerem. Konflikty mogą dotyczyć tego, co tu i teraz, jak na przykład dotarcie na samolot, ale… Konflikty między Wami mogą istnieć od tygodni, miesięcy, lat. Te konflikty to chociażby niezaspokojone potrzeby jednej osoby, za co karze ona partnera drobnymi uszczypliwościami, nie mówić wprost o co jej chodzi i nie rozwiązując sprawy. A czas płynie.

Te konflikty to również sprawy, z którymi nie mierzycie się, ponieważ na co dzień dużo pracujecie, mijacie się i pewne niezgodności są między Wami, ale na co dzień nie odczuwasz tego, ponieważ i tak mijacie się przy domowych obowiązkach. Te konflikty to słowa wypowiedziane dawno, za które jedno z Was nigdy nie przeprosiło, a drugie nigdy nie wybaczyło. Niestety, czas wakacji nie jest czasem, w którym zapominamy o przykrościach, krzywdach, lecz właśnie widzimy je mocniej, a to psuje Twój urlop. A szkoda tego czasu, który i tak jest krótki nie wykorzystać na prawdziwy wypoczynek 

Jeszcze przed urlopem posłuchaj wakacyjnej muzyki i poczuj klimat relaksu i wypoczynku!

Co w tym roku na pewno zrobisz przed urlopem aby dobrze wypocząć?

Dodaj komentarz